آواسنتر

مجتمع تجاری آواسنتر، در شمال تهران، خیابان موحد دانش(اقدسیه)، با زیربنای ۳۲۵۰۰ مترمربع، در ۱۶ طبقه واقع شده است. آواسنتر با ارتفاع ۴۰ متر، بلندترین سازه در محله صاحبقرانیه به شمار می رود. این مجموعه توسط یکی از برجسته ترین گروه های معماری، مهندس کاترین اسپریدونف و مهندس رضا دانشمیر (حرکت سیال)، شامل ۹ طبقه پارکینگ، ۳ طبقه تجاری، فضای هال آوافوودمارکت، رستوران های پانوراما و طبقات هنری آوا، با هدف تبدیل شدن به یک لندمارک شهری طراحی و با دامنه ارائه خدمات به صورت یک مرکز محله، ساختاربندی شده است. چیدمان هوشمند برندها در مجموعه، برندهای معتبر داخلی و خارجی در طبقات تجاری، اجماع خدمات منحصر به فرد در فوودمارکت و همچنین ترکیب واحدهای خدماتی آواسنتر، شامل خیاطی، کارواش، خانه ی کودک و … این امکان را فراهم مینماید تا مراجعین بتوانند با هدف رفع نیازهای جانبی و مدیریت زمان، با خیال آسوده تری از خدمات مورد نیازشان در مجموعه استفاده نمایند. شایان ذکر است ساختار داخلی آواسنتر به‌گونه‌ای طراحی شده است که امکان استفاده برای معلولان و کودکان را به راحتی فراهم می آورد.

آوافوودمارکت

در میان هیاهوی تجارت و هنر، در طبقه ی منهای دو مجتمع تجاری آواسنتر، معمار صاحب نام ایرانی، مهندس مهرداد ایروانیان، دنیایی متفاوت از مفهومی خلاقانه را طراحی کرده است. یکپارچگی و چیدمان هدفمند خدمات در آوافوودمارکت، شامل واحدهای غذایی بین المللی و ایرانی، (غذاهای خانگی ایرانی، پیتزا، پاستا، گریل، سوشی و…)، سالادبار، انواع نوشیدنی ها، نان و شیرینی جات، کافه ها، سوپرمارکت، گل و گیاه و خانه ی کودک، برای آن دسته از مهمانانی که با هدف تامین نیازهای روزانه به آن مراجعه می کنند، اتمسفری جذاب، هدفمند و کاربردی خلق می کند.

رستوران های پانوراما

در طبقه ی نهم مجتمع تجاری آواسنتر، رستوران های مجلل و لوکس آواسنتر قرار دارند. سالن های پانوراما و فضای تراس رستوران های کاخ چهلستون و رستوران چیزفکتوری با ظرفیت ۳۰۰ نفر و نمای شهر و کوه البرز، فضایی کم نظیر با چشم اندازی زیبا خلق نموده که با ترکیبی از غذاهای ایرانی و فرنگی، با دانش روز، استفاده از پرسنل ممتاز و سرآشپزهای به نام بین المللی، در تلاش اند تا در محیطی بسیار دلچسب و محترم، بخشی از خاطرات خوب و به یادماندنی مراجعین باشند.

جوایز

کسب عنوان ساختمان تجاری سال،‌ مسابقه بین المللی معمار خاورمیانه، سال ۲۰۱۸
تقدیر ویژه در بخش بناهای تجاری، مسابقه بین المللی معماری Architecture Master Prize، سال ۲۰۱۸
فینالیست گروه تجاری،‌ مسابقه بین المللی معماری WAF، سال ۲۰۱۸
طرح اول فولادی سال ۱۳۹۸ کشور در بخش خاص برای پروژه اسکای لایت